Orkide Çiçek

Orkide Çiçek 

Orkide çiçeğinin , hem harika görünümü, hem de kalıcı olması ,Orkide çiçeğine olan ilgiyi arttırıyor. Çiçekler arasında en asil ve zarifi hiç şüphesiz ki orkide çiçeğidir. Orkide bitkisi albenili renkleri ve bir çok çeşidiyle en güzel ve beğeni toplayan hediyelik çiçek olarak da en çok tercih edilen çiçekler arasında haklı yerini almış durumdadır.

Mağazamızdan yada internet sitemizden,beğendiğiniz bir orkide çiçeğini kolaylıkla satın alıp ,dilediğiniz zaman sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Orkide Çiçeği Anlamı

Çok çeşitli renkleri bulunan orkide çiçeği genel olarak "asaleti" simgeler. Orkide çiçeğinin anlamı ise "sevgi, mutluluk, aşk"tır. Beyaz Orkide çiçeği ise "masumiyeti ve zarafeti" simgeler ve orkideler arasında en sevilen ve en fazla tercih edilen renk beyaz orkidedir.

Beyaz orkide: En çok tercih edilen renktir. Beyaz orkide zarafeti ve masumiyeti ifade eder. 


Mor orkide: Orkidenin mor rengi asaleti ifade eder. Nadir yetişen bir renk olduğu için özellikle kadınlara hediye olarak tercih edilir.

Fusya orkide: Göz alıcı güzellikte rengi olan fuşya ,orkide saflığı ve sempatikliği ifade eder. 

Sarı Orkide: Sevgiyi ve sıcaklığı ifade eder. 

Mavi orkide: Mavi orkidenin doğal rengi değildir. işlemlerden geçirilerek renklendirilen mavi orkide ;sevginin en büyüğü anlamını ifade eder. 

Orkide Bakımı 

Sadece yerini uygun seçmek yeterlidir. Direkt güneş ışınlara maruz bırakmadan, cam önünde ,oda sıcaklığı idealdir. Birkaç  noktasına dikkat edildiğinde orkide bakımı oldukça kolaydır.  Orkide çiçeğinin saksısının şeffaf olması ışık alması açısından, doğru bir seçim olacaktır. Kış aylarında haftada 1 kez ılık su ,yaz aylarında ve çok sıcak dönemlerde haftada 2-3 kez sulama yapılabilir.Sulamadan  sonra saksı altında su kalmamasına dikkat edilmelidir. 

Orkide Fiyatları

Orkide çiçekleri çeşidine , rengine, tekli , çiftli yada çoklu dallı oluşuna göre fiyatlandırılmaktadır. Mağazamızda herkese ve her bütçeye uygun çeşitli modellerimiz bulunur. Mağazamızda satılan orkidelerde ,daha uzun süreli kalıcı ve yüksek kalite içerdiği için ithal orkideler tercih etmekteyiz. En uygun fiyatlı ve bol çeşitli orkideleri mağazamızdan yada internet sitemizden kolaylıkla satın alabilirsiniz.


.

Tekli Orkide, Çiftli Orkide, Benekli Orkide, Üç dallı Orkide, Dalmaçyalı Orkide, Kokulu Orkide, Canlı Orkide, Orkide Çiçeği, Orkide Bitkisi, Canlı Orkide Bakımı, Orkide Modelleri, Orkide Renkleri, Orkide, Orkide Çeşitleri, Orkide Aranjman, Orkide Nasıl Bakılır, Orkide Bakımı, Orkide Fiyatları, Orkide Tasarım, Orkide Çiçeği, Orkide Gönder, Fatih Orkide Gönder ,Çapa Orkide Gönder, Orkide Siparişi, Orkide , İthal Orkide Fiyatları , orkide gül tasarım , beyazıt orkide gönder , aksaray orkide gönder , şehremini orkide gönder , fındıkzade orkide gönder , topkapı orkide gönder ,
.

Whatsapp ile Sipariş